Strefa sztuki włókna

W niedzielę 22 października o godzinie 16:00 rozpocznie się wernisaż wystawy prac artystów wykorzystujących w swojej twórczości szeroko pojęte tkactwo.

Zapraszamy do Centrum Tradycji Tkackich przy ul. Królowej Jadwigi 23  Prudniku.

W wystawie "Strefa sztuki włókna" biorą udział artyści związani z Galerią Tkacką na Jatkach we Wrocławiu. Koncepcja wystawy skupia się na zaprezentowaniu szeregu możliwości plastycznych, jakie daje tkanina artystyczna. Każdy twórca prezentuje inną technikę pracy z tkaniną. Zwiedzający zostają zabrani w intymną podróż do krainy tapiserii i batiku, do poznania różnorodnych - często samodzielnie wypracowanych technik tkackich, filcowania wełny, szydełkowania, haftu, miękkiej rzeźby, klejenia, szycia, wykorzystania włókien z recyklingu. Tematyka prac odzwierciedla subiektywne odczucia twórców na otaczającą rzeczywistość, ich potrzebę wyrażenia własnych emocji i uczuć, skomentowania zaistniałych w świecie wydarzeń lub tęsknotę do natury. Każdy eksponat jest unikatowym rękodziełem, powstałym tylko w jednym egzemplarzu.

Uczestnicy wystawy:

• Małgorzata Bibrowicz
  • Lilianna Borowska
  • Teodozja Bujnowska-Niedzielska
  • Krystyna Dyrda-Kortyka
  • Aleksandra Gisges-Dalecka
  • Agnieszka Godszling
  • Krystyna Hendrychowska
  • Anna Jesinowicz-Nguyen
  • Agnieszka Cecylia Kazała
  • Zuzanna Kociołek
  • Dorota Kozak
  • Ludwika Olszewska
  • Katarzyna Pajorska
  • Ewa Maria Poradowska-Werszler
  • Honorata Rębisz-Werszler
  • Rafał Werszler
  • Robert Wieczorek

Publikacja: Środa, 4 października 2023r. godz.:16:19.