Inną Drogą. Agata Wilczek. Enkaustyka

Zapraszamy na wernisaż malarstwa Agaty Wilczek pt. „Inną Drogą. Enkaustyka”
Piątek 13 października 2023 r. godz. 18:00
Galeria Sztuki Hanny Bakuły „NO BA!” przy ul. Rynek 2 w Prudniku (wejście od ul. Kościelnej).

Agata Wilczek

Urodzona w 1965 r. w Prudniku, z którym związała swoje życie. Studiowała na wydziale Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie /1984-1989/, gdzie w pracowni prof. Jana Hermy obroniła dyplom z rzeźby.

Na co dzień od wielu lat pracuje w Prudnickim Ośrodku Kultury, zajmuje się pracą pedagogiczną oraz animacją kulturalną. Organizuje wystawy artystyczne, plenery malarskie, warsztaty twórcze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W pracy artystycznej zajmuje się głównie malarstwem, bliski jest jej również rysunek oraz ceramika. Swoje prace pokazywała podczas kilku wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz Czechach.

Wystawa potrwa do 31 grudnia 2023 r.

Publikacja: Czwartek, 28 września 2023r. godz.:11:59.