Niedokończone msze wołyńskie

Muzeum Ziemi Prudnickiej, przy współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem ?Civitas Christiana? w Opolu oraz Delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu zaprasza na wystawę ?Niedokończone msze wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej?. Otwarcie wystawy nastąpi 8 stycznia (środa) o godz. 18:00 w Centrum Tradycji Tkackich, ul. Królowej Jadwigi 23 w Prudniku. Słowo wstępne do wystawy wygłosi Andrzej Koziar, pracownik IPN Delegatury w Opolu. Wystawę można zwiedzać do 17 stycznia 2014 r.

Wystawa ukazuje biogramy duchownych (księży i zakonników), którzy zostali zamordowani na Wołyniu w wyniku działalności Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA). Niejednokrotnie mord został wykonany podczas sprawowania posługi kapłańskiej, w kościołach, kaplicach. Dziś, tą symboliczną wystawą, przywołujemy pamięć o tych osobach oraz pokazujemy, że pamiętamy o ich poświęceniu i ofierze życia.

Partnerzy :

• Gość Niedzielny
  • Radio Plus

Wystawa powstała przy współpracy z:

• Konsulatem Generalnym RP w Łucku,
  • Centrum UCRAINICUM KUL oraz
  • Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie

Publikacja: Czwartek, 2 stycznia 2014r. godz.:12:53.