Wątkiem malowane ? wystawa prac tkackich

Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na otwarcie wystawy prac tkackich artystów wrocławskiej grupy ?Wątek?, które odbędzie się w sobotę 12 października 2013 r. o godz. 15:00 w Centrum Tradycji Tkackich przy ul. Królowej Jadwigi 23 w Prudniku.

Artyści grupy ?Wątek? od 1996 roku tworzą i rozwijają swoje umiejętności tkackie w Pracowni ? Galerii Tkackiej ?Na Jatkach? we Wrocławiu pod kierunkiem prof. zw. Ewy Marii Poradowskiej ? Werszler. Animatorka grupy, podczas nieprzerwanych ciągów konsultacji, artystycznych rozważań i dyskusji oraz uporczywych ćwiczeń warsztatowych pragnie ?tchnąć ducha? w każdego twórcę.

Prezentowane dzieła skłaniają do rozważania ich kreacji w dwóch aspektach ? sensualnym i manualnym. W sztuce włókna na wizualny odbiór dzieła zawsze mają wpływ te dwa pierwiastki. Wrażenia zmysłowe przekazywane za pomocą splotów i technik tkackich są potęgowane strukturami użytej materii, naturalnymi światłocieniami, reliefami lub jednolitością barwnej włóknistej płaszczyzny tkaniny. Wyłaniający się obraz jest sumą przemyśleń i doświadczeń technicznych każdego twórcy.

Dzieło oparte na splocie artystycznych doznań, przemyśleń, skojarzeń i interpretacji zawsze budzi indywidualne refleksje u każdego odbiorcy.

prof. zw. Ewa Maria Poradowska - Werszler

Publikacja: Piątek, 4 października 2013r. godz.:22:37.