Wystawa zwierząt z naszych lasów

Co się skrywa w leśnej głuszy? Na to pytanie można znaleźć odpowiedź w Muzeum Ziemi Prudnickiej. W Arsenale przy ul. Bolesława Chrobrego 5 przygotowano ekspozycję dzikich zwierząt zamieszkujących nasze lasy.

Wystawę przygotowaną wspólnie z Nadleśnictwem Prudnik, Nadleśnictwem Olesno, Nadleśnictwem Opole oraz z Parkiem Krajobrazowym ?Góry Opawskie? otwarto 3 czerwca 2013 r. Najważniejszymi gośćmi były dzieci, które wysłuchały opowieści pracownika Nadleśnictwa Prudnik Rafała Kaszy na temat życia mieszkańców lasu.

Wśród prezentowanych okazów znajdują się zwierzęta, które dawniej zamieszkiwały Góry Opawskie, jak i te, które możemy tam spotkać dzisiaj. Wśród dzieci największe zaciekawienie wzbudził jeleń z królewskim porożem, niedźwiedź brunatny oraz dzik z małym warchlakiem.

Na wystawie można obejrzeć około 50 gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku. Są wśród nich między innymi lisy, jenoty, sarny, bóbr, wilk, muflon, daniel oraz liczne ptaki, z których najokazalej prezentują się bielik, puchacz i głuszec. Wystawę można zwiedzać do 15 lipca 2013 r.

Publikacja: Wtorek, 25 czerwca 2013r. godz.:23:48.