Spotkanie z Wojciechem Ossolińskim i promocja tomiku poezji

Burmistrz Prudnika i Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej zapraszają na spotkanie autorskie z Wojciechem Ossolińskim i promocję tomiku poezji pt. „A pod bukami cicho, biało…”.

Niedziela 17 grudnia 2023 r. godz. 17:00
Arsenał – główna siedziba Muzeum Ziemi Prudnickiej przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku

Wojciech Ossoliński w tomiku „A pod bukami cicho, biało…” – w ponad trzydziestu utworach literackich pisanych wierszem – zachęca nas do refleksji nad tym co w życiu ważne – w perspektywie trudnej relacji między dniem codziennym i dniem świątecznym – z osobliwą umiejętnością traktowania o kwestiach fundamentalnych z humorem i swadą, a co za tym idzie – lekkością białego puchu. Przekonuje, że najprostsze gesty i słowa – czynione i wypowiadane w Boże Narodzenie – oddają przykazanie miłości, która uparcie trwa wraz z wiarą i nadzieją, będąc największą spośród nich, a dobro zawsze zwycięża. Dajmy porwać się tej magii – magii świąt. GLORIA ARTIS! – CHWAŁA SZTUCE!

Publikacja: Czwartek, 7 grudnia 2023r. godz.:16:02.