Skarby ze zbiorów Muzeum w Bruntalu

Dyrektorka Muzeum w Bruntalu oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej zapraszają do oglądania wystawy „Skarby ze zbiorów Muzeum w Bruntalu / Z pokladnice sbírek Muzea v Bruntále”.

Arsenał – główna siedziba Muzeum Ziemi Prudnickiej, ul. Bolesława Chrobrego 5, Prudnik

Wystawę można oglądać od 11 czerwca 2021 r. do 3 września 2021 r.

Polsko-czeskie pogranicze charakteryzuje się nieocenionym bogactwem kulturowym, które wciąż skrywa wiele atutów i zasługuje na bliższe poznanie. Jednym z elementów odkrywania wspólnego dziedzictwa jest projekt realizowany przez  Muzeum w Bruntalu i Muzeum Ziemi Prudnickiej pn. „Światło na zabytki. Odkrywane dziedzictwo polsko-czeskiego pogranicza”. W ramach wspólnego przedsięwzięcia obie instytucje prezentują po drugiej stronie granicy wybrane dzieła sztuki dawnej i współczesnej.

Od 11 czerwca 2021 r. w Prudniku udostępniona zostanie wystawa zabytków ze zbiorów Muzeum w Bruntalu. Muzealia poddano niedawno gruntownej konserwacji i renowacji. Z dwóch powodów będzie to wyjątkowe wydarzenie. Po pierwsze po kilkudziesięciu latach światło dzienne ujrzą prace zapomnianego artysty Karela Schary, po drugie do Prudnika zawitają średniowieczne rzeźby z regionu bruntalskiego.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Projekt „Światło na zabytki. Odkrywane dziedzictwo polsko-czeskiego pogranicza” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

Publikacja: Środa, 2 czerwca 2021r. godz.:12:29.