Pałac pamięci

Wystawa Marka Grzyba i Piotra Komorowskiego pt. „Pałac pamięci” w Muzeum Ziemi Prudnickiej

Arsenał przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku

wernisaż: piątek 08.11.2019 r. godz. 18:00

wystawę można oglądać do 20 grudnia 2019 r.

Dwóch autorów z różnej perspektywy próbuje ująć fenomen pamięci. Marek Grzyb dotyka intymnych stref osobistej egzystencji, jednakże nie tylko odtwarza dawno minione fakty, ale próbuje strzępy wspomnień układać podług nowego porządku, tworząc tym samym nieistniejące, hipotetyczne narracje. Piotr Komorowski ujmuje problem z perspektywy globalnej, nawiązując do ekstremalnego doświadczenia XX wieku – kwestii zorganizowanego ludobójstwa.

Marek Grzyb

Urodzony w 1970 roku w Opolu. Studia na Wrocławskiej ASP na Wydziale Grafiki.  Dyplom w 1997 roku z grafiki warsztatowej w pracowni profesora Andrzeja Basaja.  W 2006 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Grafiki ASP we Wrocławiu.  W roku 2014 uzyskał stopień doktora habilitowanego. Obecnie pracuje na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów w Katedrze Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu.  Od roku 2017  prowadzi Pracownię Projektowania Gier i Form Wirtualnych.

Piotr Komorowski

Urodzony w 1955 roku we Wrocławiu. W latach 1989-1995 związany z ideą fotografii czystej, akcentującej ortodoksyjność medium. Od 2000 roku zajmuje się  fotografią inscenizowaną.  Pomysłodawca i współzałożyciel Międzynarodowego Forum Fotografii „Kwadrat”. Założyciel Autorskiego Laboratorium Fotografii we Wrocławiu. Profesor ASP we Wrocławiu. W Katedrze Sztuki Mediów na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów prowadzi Pracownię Fotografii Inscenizowanej. Członek ZPAF.

Publikacja: Niedziela, 3 listopada 2019r. godz.:11:18.