Agata Wilczek - rysunki

Zapraszamy na otwarcie wystawy rysunków Agaty Wilczek.
Piątek 28 października 2016 r. godz. 18:00, Arsenał  przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku
Wystawę można oglądać do 30 grudnia 2016 r.

Agata Wilczek – urodzona w 1965 r. w Prudniku. Absolwentka I LO im. Adama Mickiewicza w Prudniku. W latach 1984-89 studiowała na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Dyplom z rzeźby w pracowni prof. Jana Hermy uzyskała w 1989 r.

Od 1990 r. do 2012 r. była pedagogiem  w Studium Nauczycielskim, I Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku oraz  II Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku.

W latach 2007-2009 zrealizowała projekt rzeźbiarski sceny rodzajowej legendy autorstwa o. Antoniego Dudka.  Odlewy w brązie - rzeźba chłopaka i płaskorzeźba dziewczyny  - znajdują się obok  zabytkowej studni przy ul. Sobieskiego w Prudniku.

Od 1990 do chwili obecnej pracuje w Prudnickim Ośrodku Kultury jako plastyk. Prowadzi pracownię plastyczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz zajmuje się działalnością organizacyjną i projektową w POK.  Sprawuje opiekę merytoryczną oraz organizacyjną nad „Galerią na poddaszu” Prudnickiego Ośrodka Kultury. Od początku jej istnienia zorganizowała ponad 30 wystaw zbiorowych i indywidualnych (w tym trzy poplenerowe), prezentując twórczość ponad 70 artystów. Sama swoje prace pokazuje rzadko. Uczestniczyła w 7 wystawach zbiorowych oraz 4  wystawach indywidualnych. Ta obecnie jest piątą. Po raz pierwszy pokazuje rysunek.

Od czasów studiów, zachęcona i zainspirowana zajęciami w eksperymentalnej pracowni rysunku Marka Chlandy, rysuje tuszem, rapitografem lub izografem. Ten rodzaj rysunku, inspirowany na początku holenderskim renesansem,  towarzyszy jej do dziś. Wykonała ich ponad 200. Trafiły one do różnych ludzi w wielu miejscach w Polsce i na świecie. Co, jak podkreśla artystka, daje jej wiele radości.

Publikacja: Czwartek, 20 października 2016r. godz.:23:24.