Spotkanie z Jackiem Cieleckim - autorem książki ?Nadzieja wdeptana w błoto?

Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Cieleckim, autorem książki „Nadzieja wdeptana w błoto – historia 20. Dywizji Grenadierów SS październik ‘44 – maj ‘45”.

Piątek 19 lutego 2016 r. godz. 18:00.
Centrum Tradycji Tkackich przy ul. Królowej Jadwigi 23 w Prudniku.

Nadzieja wdeptana w błoto to książka, która opisuje i zgłębia udział estońskiej 20. Dywizji Grenadierów SS podczas ostatnich walk na froncie wschodnim w 1945 roku. Główny nacisk został położony na udział Estończyków w walkach na Śląsku Opolskim (styczeń–marzec 1945), Dolnym Śląsku (kwiecień–maj 1945) i odwrót przez Czechy w maju 1945 roku, jak i pobyt estońskich oddziałów w Danii. W książce znajduje się wyczerpujący opis wyżej opisanych epizodów oparty w głównej mierze na wspomnieniach i materiałach pochodzenia estońskiego, niemieckiego i polskiego. Na łamach tej publikacji zamieszczono również wiele unikatowych zdjęć archiwalnych, rekonstruktorów i map opisujących daną sytuację na froncie, jak i materiały pochodzące z ekshumacji estońskich żołnierzy wraz z archiwalnymi dokumentami.

Publikacja: Poniedziałek, 29 lutego 2016r. godz.:14:00.