Lato w mieście

Muzeum Ziemi Prudnickiej serdecznie zaprasza na wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży, które będą odbywać się we wtorki w Centrum Tradycji Tkackich przy ul. Królowej Jadwigi 23 w Prudniku.

Dokładny terminarz prezentuje się następująco:

• 30 czerwca – godz. 9:00-10:30 – warsztaty kumihimo*
  • 7 lipca - godz. 9:00 – 10:30 - warsztaty origami*
  • 14 lipca -  godz. 9:00 – 10:30 - warsztaty kumihimo
  • 21 lipca - godz. 9:00 – 10:30 - warsztaty origami
  • 28 lipca - godz. 9:00 – 10:30 - warsztaty kumihimo

*Kumihimo to nazwa dawnej japońskiej sztuki wyplatania sznurków. Kiedyś niezbędny do ich wykonania był drewniany dysk, zwany marudai, zaś sznurki wyplatane były z kolorowego jedwabiu. Dziś tę technikę stosuje się do wyplatania ozdobnych sznurków i bransoletek. Ciężkie, drewniane dyski zostały zastąpione lekkimi materiałami (papier, plastik), dzięki czemu praca ta jest czystą przyjemnością. W trakcie warsztatów dzieci będą miały okazję własnoręcznie wykonać bransoletkę, którą wezmą ze sobą do domu.

*Origami to tradycyjna japońska sztuka składania papieru. Początki tej sztuki wywodzą się z Chin. Opiera się na tworzeniu modeli bez użycia nożyczek i kleju. Nie można także swoich prac dodatkowo ozdabiać. Podczas warsztatów dzieci nauczą się podstawowych technik składania papieru oraz własnoręcznie wykonają prace, które później będą cieszyły ich oczy.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 7-14 lat. Ze względu na wprowadzone obostrzenia sanitarne liczba miejsc jest ograniczona do 12 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy prowadzone są tylko drogą telefoniczną: 77 406 80 60.

Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne!

Prosimy, aby opiekunowie prawni osobiście odprowadzili oraz odebrali dzieci z warsztatów.

W załączeniu znajdą Państwo oświadczenie (plik do pobrana), które należy wydrukować i wypełnione dostarczyć do Muzeum najpóźniej przed rozpoczęciem warsztatów.

Pliki do pobrania:

ZGODA-Lato_w_miescie.pdf

Publikacja: Wtorek, 23 czerwca 2020r. godz.:14:36.